Czewa Bike Fest 2026

Częstochowa w dniach 15–17 maja 2026 roku ponownie stała się miejscem spotkania miłośników turystyki rowerowej z całej Polski.

W ramach tego trzydniowego wydarzenia, z wieloma instytucjami, w tym z Urzędem Marszałkowskim woj. Śląskiego i Wicemarszałkiem Grzegorzem Boskim na czele, otworzyliśmy sezon rowerowy!

W pierwszy dzień odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Łukasz Kot oraz Dyrektor Częstochowskiej Organizacji Turystycznej Jakub Sikora przedstawili plan wydarzenia oraz zaprosili wszystkich pasjonatów rowerowych przygód do wspólnych wycieczek.

Nasze stanowisko odwiedzało wielu rowerzystów, mieszkańców i turystów. Każdy uczestnik mógł skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzeń oraz otrzymać elementy odblaskowe. Dla dzieci przygotowaliśmy kącik plastyczny, gdzie najmłodsi mogli kolorować różnorodne znaki drogowe.

Organizatorem wydarzenia była Częstochowska Organizacja Turystyczna, a głównymi partnerami Województwo Śląskie, Miasto Częstochowa oraz Jasna Góra.

Przeczytaj również

Zmiany w przepisach dotyczących punktów karnych
Zmiana godzin pracy biur obsługi klienta
Piknik zdrowia w Siemianowicach Śląskich
Warsztaty dla przedszkolaków
XXVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Dla Szkół Ponadpodstawowych – Etap Wojewódzki
13-14.06.2026 r. – Szkolenie i egzamin na kartę rowerową!
Przejdź do treści